04 04 2013

5-)Kayıp Gül

5-)Kayıp Gül |  görsel 1

Kitap Adı: Kayıp Gül

Kitap Yazarı: Serdar Özkan

                    *                                                 *                                          *

Öncelikle kitap hakkında birkaç bilgi paylaşmak istiyorum.. Kitap, 50 ülkede 43 dile çevrilmiştir.. Çoğu ülkede Besteller Listesinde yer almıştır.Kitap hakkında 'Türklerin Küçük Prensi' diye bahsedilmiştir..Kayıp bir ikizin izinden, San Francisco'dan İstanbul'a, güllerin ve düşlerin dünyasına uzanan gizemli bir yolculuğu anlatıyor..Kitabın sonunda, bahsedilen ikizin kişinin kendisi olduğu anlaşılıyor.. Felsefi düşünceler ve derin konular işlendiği için ilk başta sıkıcı gelebilir.. Fakat okumaya alışkın insanlar için bu bir engel değil arkadaşlar .. Ben beğendim, şimdi elimde Kayıp Gül2 var.. Onu da en kısa sürede okuyacağım .. Ve sizlerle de paylaşacağım ..:)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

^^En başta, gülleri kulağımızla değil, ancak kalbimizle duyabileceğimizi iyi anlamamız lâzım. Her insanın kalbi doğuştan bu yetiye sahiptir aslında. Ama kalpler zamanla sağır olur ve gülleri duyamaz hâle gelir. Güllerin şarkı söyleyişlerine tanık olmak isteyen bir kimse, önce, büyürken kaybettiği bu yetiyi geri kazanmalıdır.

Gülleri duymak kolaydır. Çok kolay. Tek yapman gereken, ya unuttuklarını hatırlamak ya da öğrendiklerini unutmak^^

^^Başkaları, övgü ve takdirlerinden oluşan binlerce zehirli oku –ki bu okların öldürücü olduğunu sonradan anladım- hiç durmaksızın üstüme yağdırıyor ve en tatlı zehri kanıma karıştırıyorlardı.

Her şeye rağmen, ara sıra bu sözün doğruluğundan şüpheye düştüğüm oluyor, "Onların dediği kadar "özel" miyim acaba?" diye sorup duruyordum kendime. Ama beni özel olduğuma en başta Başkaları inandırdığı için, bu soruyu tek başıma cevaplayamıyordum. Sanki aynam kırılmıştı da, kendimi görebilmek için Başkalarına bakmak zorunda kalmış; takdirlerini kaybetmemek uğruna, onlarla "iyi geçinmeye" mahkum edilmiştim.

Bir anlamda, eskiden senin özleminle yanıp tutuşan ben, artık "ben" olmaktan çıkmış, beni beğenenlerin olmamı istediği "ben" oluvermiştim. Düşlediğimi değil de, Başkalarının benim adıma kararlaştırdıkları hayatı yaşamaktaydım kısacası.^^

 

71
0
0
Yorum Yaz