04 04 2013

1-)Yavaşla

Kitap Adı: Yavaşla

Yazarı: Kemal SAYAR

Kitap Türü: Kişisel Gelişim

                                      *                                                      *                                                      *

^^Aşk, diyor Hannah Arendt , ortalıkta gösterildiği an, solmaya ve ölmeye yüz tutar ^^

^^Sana çok şeyler öğretecek acıya 'hoşgeldin' de...^^

^^Şöhret, çok tanındığı için tanınan kişidir-Daniel Boarstin^^

^^Çok konuşmak, beraberinde sağırlığı getiriyor.. ^^

^^Soylular, kalplerini bir mücevher gibi taşıyan ve kalpleriyle düşünen insanlardır.Bu ülkenin en soylu insanları, diğerlerinin acısını en çok içinde hissedenlerdir..^^

                        *                             *                          *

Kemal Sayar, Hacettepe Tıp Fakültesi mezunudur.Uzmanlığını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri ana bilim dalında tamamlamıştır.Halen Marmara Üniversitesinde öğretim üyesidir.Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmış, Açık Radyo'da ve daha sonra Star televizyonunda "Ruhun Labirentleri" isimli bir programı hazırlamış ve sunmuştur.TRT'de İnsanlık Hali adlı programı bir yıl yapmıştır. Yirminin üzerinde kitabı olan Sayar, edebiyatla da yakından ilgilenmektedir.

Yazar, bu kitabında hayatın aceleci akışına bir son verilip, olayları ağır adımlarla takip etmenin yararlılığına değiniyor.. Sosyal medya ve internetin yaşamımıza yansıttığı olumsuzluklar ve anne-babaların çocuklarına yeterince ilgi göstermemesinden rahatsızlığını belirten yazar, bu sorunlar için çözümler öneriyor.. Kişisel gelişim alanındaki bu kitap toplumun sorunlarına da oldukça sık değiniyor..Akıcı ve samimi diliyle de okuyucuyla adeta sohbet ediyor.. Mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum ..

146
0
0
Yorum Yaz